Statystyki
- Odwiedziny: 585278
- Do końca roku: 216 dni
- Do wakacji: 25 dni
Telefon: (32) 256 97 28
przedszkole@mp66katowice.szkolnastrona.pl
WTOREK 4.01.2022
Mowa: powitanie Nowego Roku – porozmawiaj z rodzicami o sposobach witania Nowego roku, o nocy sylwestrowej; na podsumowanie możecie skorzystać z techniki niedokończonych zdań – rodzic rozpoczyna zdanie, a dziecko je kończy, np.
W sylwestra bawimy się…., Nowy Rok witamy…., Powitanie Nowego Roku zawsze musi być…., Wszyscy ludzie…., Wszystkie zwierzęta…
Zabawy noworoczne z literą „b”. Rodzic przygotuje sylwety baloników, na których z jednej strony umieszcza obrazki przedmiotów, w nazwach których występuje „b”, np. balon, burak, banan (na początku wyrazu), kubek, cebula, żaba (w środku wyrazu). Zadaniem dziecka jest określenie, gdzie znajduje się głoska „b” (na początku czy w środku). Na koniec dziecko rysuje trzy obrazki, których nazwy zaczynają się głoską „b”.
Przygotowanie do pisania: zapoznanie ze znakiem graficznym litery „b”, „B”. Ułóż litery „b”, „B” ze sznurka, z plasteliny oraz z ziaren fasoli. Poćwicz „pisanie” palcem wielkiej i małej litery w powietrzu, na podłodze, na ścianie.
Gimnastyka: ćwiczenia wykonaj z rodzicem.
– „Kolory” – dziecko siedzi w siadzie skrzyżnym lub stoi. Rodzic trzyma piłkę. Rzuca ją oburącz do dziecka, mówiąc przy tym nazwę koloru. Dziecko chwyta piłkę oburącz, gdy słyszy nazwę koloru inną niż czarna. Gdy słyszy „czarny”, nie łapie piłki.
– „Łodzie” – dziecko siada „w łodzi” (klęka na kocyku) i odpycha się rękami od podłogi. Płynie na drugą stronę brzegu do swych przyjaciół.
– „Tropiciel zwierząt” – rodzic podaję nazwę zwierzęcia, np. pies, kot, niedźwiedź, koń, papuga, a dziecko naśladuje ruch tego zwierzęcia; zmiana po kilku przykładach.
– „Kołyska” – dziecko leży na brzuchu na dywanie, ugina nogi, łapie się za kostki
i wykonuje kołyskę do przodu i do tyłu. Ćwiczenie wykonuje pięć razy.
ŚRODA 5.01.2022
A teraz na dobry poczatek dnia https://www.youtube.com/watch?v=g1mJ1IA-jsc
MIX - ZIMOWA ZABAWA - GODZINA PIOSENEK DLA DZIECI
Zadanie dla całej rodziny: możecie pobawić się „w rymowanie” – jedna osoba mówi wyraz, a druga mówi wyraz, który się z nim rymuje.
Gra w litery: zadaniem dziecka jest powiedzieć wyraz zaczynający się literą wyrzuconą na kostce do gry lub literą na wylosowanym kartoniku (na małej kostce do gier planszowych naklejamy poznane litery lub rodzic/dziecko przygotowuje kartoniki z poznanymi literami).
Plastyka: „Sylwestrowa noc”. Przygotujcie: czarny karton A3, kolorowe papierki po cukierkach, farby plakatowe w różnych barwach, słomki, klej, folię aluminiową, brokat, waciki, nożyczki. „Wyczaruj” noworoczny miejski krajobraz. Z papierków od cukierków lub z folii aluminiowej zrób domy, a brokatem lub farbą rozdmuchaną słomką – fajerwerki, lasery świetlne, a z wacików, brokatu i folii – śnieg.